Novinky 2017                                                                             

 

SHRNUTÍ ROKU 2017

Tak je na čase jako každý nový rok udělat menší shrnutí toho předchozího...

Musím říct, že než jsem si to všechno dala do kupy, měla jsem pocit, že se toho u nás moc nedělo, ale naopak, za ten rok bylo těch změn celkem dost. Až jsem se divila ).
Takže .
Odchovali jsme 5 krásných vrhů - I, J, K, L a M, celkem 12 miminek - 4 samičky a 8 samečků (1x úhyn). Tři vrhy byly neplánované, ale i tak jsme měli velkou radost, protože všechna miminka byla zdravá a silná a z vrhu M jsme si nechali samičku Madlenku .
Přibylo k nám několik krásných morčátek - Dallas a Follower Hairy Monster, Kimmy Merlin Bohemia, Nancy AJWY z Poličky, Bambi Aneleh Czech Cavia a naše Madlenka Budulínek.
A o několik skvělých morčátek jsme také přišli . Henriettku, Cecilku a Bellinku. Cecilka se dožila pěkného věku - necelých 5 let, u Henriettky a Belly se jednalo o nevydařené březosti . Moc nás to mrzí a všechny holky nám moc chybí...
V létě jsme pořídili venkovní morčatárnu (moc děkujeme Lucce Procházkové!) a morčátka přesunuli natrvalo do venkovní místnosti. Doma zůstaly pouze březí samičky s miminky . V září jsme se zúčastnili naší jediné výstavy, v Chotěboři, s Kimmy Merlin Bohemia, a získala 97b., CAC.
Také se mi podařilo chov přesměrovat na převážně kudrnatá morčátka - texely a merina, takže momentálně máme 7 kudrnatých chovných morčátek a jednu chovnou šeltii. 4 šeltie morčátka jsou v chovatelském důchodě . Naší nejstarší morčicí je Bee AJWY z Poličky, která má k 1.1.2018 5 let a 7 měsíců! Je ve výborné kondici .
Samička Glorie Budulínek se v prosinci přestěhovala do opět vznikající chovatelské stanice Helloween . V roce 2017 se taky narodilo několik krásných vnoučátek v chovatelských stanicích Aneleh Czech Cavia a U Bunnyho.
A taky jsme zaznamenali několik rekordů! Zatím nejvyšší počet morčátek u nás byl 29!! A to díky našim neplánovaným odchovům, neprodaným morčátkům a samičkám se svými miminky z ChS Aneleh Czech Cavia, které u nás byly na krytí u Palka a Followera a nečekaně porodily své 3 vrhy... Prostě kalamita .
Aktuální počet morčátek je 12 )). Jsem moc ráda, že s novým rokem už nemáme na prodej žádná morčátka a počet morčátek už tak nebudeme snižovat .
V novém roce plánujeme vrhy po našich mladých samičkách, snad i několik nových morčátek a taky nějaké výstavy na léto (to už snad budeme mít nové auto )).
Děkujeme všem, kteří nám v roce 2017 pomáhali, dávali rady a podporu, moc si toho vážíme! A všem přejeme krásný nový rok plný lásky, radosti, úspěchů a splněných přání!

 

 

Pozdravy od našich odchovů

1.12.

Všechna miminka našla ještě před Vánoci nový domov. Jsem moc ráda, protože všichni se mají skvěle a od několika z nich už nám přišly fotky :-).

Karkulín se svou novou majitelkou :-) Karkulín v novém domově :-) Křemílek v novém domově PF od Klementýnky a její rodiny :-)

Doplněny aktuální fotky chovných morčátek - více v sekci samičky a samečci ;-).

 

PF 2018

23.12. 

Přejeme krásné Vánoce a šťastný nový rok rodině, všem chovatelům, majitelům našich odchovů, přátelům, známým i návštěvníkům našich stránek!

25593954_1584372951638666_4966210158559893597_n.jpg

 

Milé zprávy :-))))

1.12.

V chovatelských stanicích Aneleh Czech Cavia a U Bunnyho se narodilo několik krásných miminek :-). V ChS ACC se narodily 3 vrhy po našem Paľkovi from Micky a dědečkem 1 z vrhů je náš odchovanec Gordon Budulínek (Henriettka z Přerovské Louky x Jägermaister Krameri) ;-). V ChS U Bunnyho se narodil 1 krásný chlapeček po Charlotte Elle Budulínek (CZCH Nessia Bony Merlin Bohemia x CZCH Budulínek). Oběma stanicím moc gratulujeme a přejeme miminkům šťastné domovy! :-)

 

 

Aktualizace stránek odchovů

1.11.

Přidány fotky všech miminek a do odchovů jsem doplnila sekce vrhů K, L a M.

Některá miminka jsou stále volná, v případě zájmu mě neváhejte kontaktovat. Za symbolickou cenu také nabízíme

už starší samečky (do 1 roku). Více informací v prodeji.

Před týdnem odjela do nového domova Jackie Budulínek. Přejeme jí láskyplný domov!

 

 

Vrhy L a M jsou na světě! :-)

21.10.

Nestíhám aktualizovat stránky... Do konce víkendu se k tomu snad dostanu ;-). Zatím můžete sledovat fotky miminek na naší Facebookové stránce http://www.facebook.com/chsbudulinek . Děkuji za pochopení :-).

 

Neplánovanýnývrh K je na světě! :-)

8.10. 

Včera 7.10. na svět vykoukli tihle krásní ,,drobečci". Rodiči vrhu jsou Fantana Krameri (šeltie, černá-bílá) a CZCH Dortík Budulínek (šeltie, červená-bílá). Už jsem Fantanku podezřívala delší dobu, jak se miminka začala hýbat, bylo to jasné. K nakrytí došlo během naší dovolené, kdy morčátka hlídala naše kamarádka a Dortík s Paľkem přeskočili k samičkám... Jen doufám, že to ,,odnesla" jenom Fanta.
I přes Fantanky vyšší věk, všechno zvládla skvěle a miminka jsou pořádní obříci - 114g, 101g a 122g. Barvičky mile překvapily - 2 červeno-bílé šeltie (samička a sameček) a 1 aguti zlatá-bílá šeltie (sameček). Mám velikou radost, že vše je bez problémů . Mimika jsou velmi čilá a krásně papají . Z miminek máme velikou radost!

IMG_20171008_184225.jpg IMG_20171008_184020.jpg 

 

 

 

Morčátka na prodej!!

4.10.

Naše ChS má momentálně na prodej několik morčátek plemene texel, merino a šeltie. V případě zájmu o morčátko mě neváhejte kontaktovat na tel. 603 834 617 (Volejte, prosím, pouze po 17.00. Děkuji.) . Morčátka mohu dopravit do Hlinska, Chrudimi, Pardubic, Poličky či Bystřice nad Pernštejnem, 6. 10. také za menší příspěvek do Jablonce nad Nisou! 

 

Léto...

29.9.

Po dlouhé době se konečně dostávám k aktualizaci... 
17.9. jsem se mamkou a morčátky Kimmy, Bertíkem, Koblížkem, Imyliem a Immanuelem vydali na 17. výstavu morčat v Chotěboři . Vystavovat se jela pouze Kimmy a udělala mi velikou radost, získala 97b., CAC . Na ocenění sice nedosáhla (vystavovali se pouze 3 texelové, takže se vyhlašovalo pouze 1. místo...), ale i tak jsem moc ráda . Kluci se jeli zaregistrovat, já trubka jsem ale zapomněla kopii PP,...  . Takže jsme za příplatek zaregistrovali jen Koblížka. Výstavu jsme si velmi užili, dlouho jsem nikde nevystavovala a už mi to chybělo. Překvapila mě ale velmi malá účast vystavovatelů, na výstavě bylo málo kudrnáčů, i šeltií a coronetů. 
Kromě dobré nálady jsme si také přivezli nový přírůstek . Tentokrát ne morčátko, ale zakrslého hototského beránka, samičku, která dostala jméno Daisy. S Daisy se  plánujeme věnovat králičímu Hopu .

A bohužel, v poslední době jsme měli velkou smůlu...
Začátkem září jsem s těhotnou Bellinkou šla na veterinu, v posledních dnech míň jedla i pila, chtěla jsem tedy zkontrolovat, zda vše probíhá v pořádku... Na veterině Bellinka nečekaně porodila jedno maličké miminko, které po pár vteřinách bohužel zemřelo a už se nám ho nepodařilo oživit . Poté se celý porod zastavil, přestože v bříšku ještě byla miminka. Paní doktorka tedy Bellince píchla oxitocin. Bellinka byla velmi statečná a moc snaživá a po 1/2 hodině naštěstí porodila další 2, mrtvá miminka. V tu chvíli jsem byla ale šťastná, že je porodila, už to totiž vypadalo na císař... Pak ještě přišlo jedno mrtvé miminko . Bellinka se moc snažila, vše se zdálo být lepší a lepší, ale bohužel v úterý večer dostala velké bolesti... Její stav se tak zhoršil, že jsme ji nechali uspat, aby se netrápila. Bylo to pro ni vysvobození... Bellinko, měj se nahoře se svými miminky jen a jen dobře!!! ❤️❤️❤️:'(

Začátkem srpna potratila Nancy . Miminka se ještě ani nehýbala, Nancy byla naštěstí v pořádku . 
Nessie, která byla taky se samečkem, buď nezabřezla nebo se něco stalo hned v začátku... Připouštět už ji nebudeme.

A teď ještě i ty lepší zprávy z léta . Morčátka mají nové bydlení, krásnou venkovní morčatárnu, proto jsme se rozhodli, že budou celoročně venku . Z ChS Aneleh Czech Cavia k nám přijely na krytí 3 krásné slečny, Renantis a Raksa de Dantes a Andělka ACC. Renatka s Raketkou jsou v páru s Palkem from Micky a Andělka s Followerem Hairy Monster - Koblížkem . A s holkama přijela taky samička pro nás, krásná černo - bílá merinka Bambi Aneleh Czech Cavia. Je to pro mě velmi speciální samička s krásným rodokmenem, tatínkem je náš odchov Gordonek a babičkou Henriettka z Přerovské Louky . Bambi je moc krásná, tmavá, okatá, ušatá a moc mazlivá ❤️. Až jí doroste okousaná srst, plánujeme výstavy.

Vzhledem k tomu, že máme poslední dobou takovou smůlu, počet odchovů na dočasnou dobu omezíme. Další miminka tedy budeme mít nejdřív začátkem příštího roku. Maminkou vrhu bude texelka Kimmy Merlin Bohemia. 
Také stále hledáme domovy pro několik morčátek - Jackie Budulínek, Dallase Hairy Monster (Bertíka) a Imylia a Immanuela Budulínek . Do nového domova mohou odejít společně nebo jednotlivě. V případě zájmu více informací e-mailem.

IMG_20170917_095327.jpg IMG_20170917_103140.jpg

19238525_10208998416629623_1965041424_o.jpg 19204659_10208998416589622_1264662245_o.jpg

IMG_20170904_205220.jpg IMG_20170904_205411.jpg

 

 

Aktualizace stránek, doplnění informací 

11.6.

Doplněny fotky Jackie zde, fotky morčatárny zde, doplněny informace k jednotlivým morčátkům a aktualizace prodeje. ;-)

 

Dlouho jsme se neukázali

29.5.

Novinek spousta, jen jsem to nějak nestíhala vložit na stránky...Jako první bych chtěla přestavit vrh J - jedináčka Jackie, která se narodila 15.5. :-). Porod proběhl v pořádku, bez komplikací a Jackie měla skvělou porodní váhu 112g. Glorie se krásně stará a z Jackie už je pořádný buřtík :D. Bude nabídnuta k prodeji. Fotky Jackie zde.

6.5. odjela do nového domova Charming Girl Budulínek, samičku jsem předala přepravní službě a odjela až do Ostravy :-).

V chovatelské stanici Aneleh Czech Cavia se narodila krásná coronet a texel miminka po našem odchovanci Gordonkovi Budulínek. Moc gratulujeme! Více info na stránkách stanice zde.

Nessinka je březí!! Od 4.5. bydlí Nessinka se Sebastianem, a protože jsem byli zvědaví, včera jsme ji vzali na ultrazvuk, kde paní doktorka potvrdila naši domněnku :)). Nessinka v bříšku nosí nejméně 2 miminka. Mám velkou radost, začátkem července očekáváme narození vrhu K.

A od včerejška spolu také bydlí Nancy AJWY z Poličky a Paľko from Micky. Jestli se zadaří, miminka se narodí v srpnu ;-).

Na léto plánujeme vyrazit na výstavy s naší omladinou Omyliem Budulínek a Kimmy Merlin Bohemia a taky  s Dortíkem Budulínek :-).

A ještě jsme oslavili několik narozenin našich morčátek :-)

3.2. - Bella 1 rok

25.2. - Sebík 1 rok

12.3. - Dortík 2 roky

A budeme slavit:

1.6. - Bee 5. narozeniny!!

7.6. - Glorie 1. narozeniny

25.6. - Fantanka 4.narozeniny

29.6. - Paľko 3.narozeniny

 

A protože je krásně teplo, morčátka se krásně pasou na travičce a my sušíme seno :-).

20170528_171315-EFFECTS.jpg 2017-03-31 16.35.28.jpg 

20170528_171505.jpg

 

 

Pelíšky Budulínek

17.4.

Na stránky jsem přidala novou sekci Pelíšky Budulínek. Šijeme pelíšky nejen pro naše morčátka, ale i pro Vás, kteří budete mít zájem... Na výběr máme zatím jen omezený počet kusů, ale pokud bude o naše pelíšky zájem, budeme moc rádi a sortiment rozšíříme. Podpořte taky naši stránku na facebooku zde. Moc děkujeme :-).

fotka na úvodku-001.jpg

 

 

Nový přírůstek <3

13.4.

Dneska k nám přijela nová morčice - Nancy AJWY z Poličky . Krásná, okatá, ušatá, pořádná kulička . Moc za ni a přivezení děkuji Lucce Procházkové! Tentokrát jsem ji stihla i hnedka vyfotit... A rovnou jsem nafotila i ostatní morčíky - Dortíka, Koblížka, Bertíka, Kimmy a Fantanku . Nějak se rozrůstáme, aktuální počet morčat -> 12 ...  :)))).

Nancy AzP - šeltie, černá-bílá, nar. 14.12.2015 (CZCHFloe Ice AzP x CZCHJagermeister Krameri )     Dortík Budulínek    ? Hairy Monster ,, Koblížek"   Dallas Hairy Monster ,,Bertík"   Fantana Krameri   Kimmy Merlin Bohemia 

 

Miminka rostou :-)

22.3.

Immanuel a Imylio krásně rostou, brzy budou mít 4 týdny :-). Imylio sice začal trošku ,,rypákovatět", ale snad z toho vyroste... Více jednotlivých fotek zde.

20170321_185359-001.jpg 20170321_185330-001.jpg

 

:'( :'( :'(

6.3.

Aby toho smutku nebylo málo, tak ještě včera odpoledne jsme nechali uspat naši coronetí samičku Henriettku :-(. Byla ve vysokém stádiu březosti a tak se nejspíš něco v bříšku přihodilo a ona dostala sepsi... Je nám to moc líto :'(.

Oba nám moc chybí :-(.

20160520_181517-002.jpg

 

:'( :'( :'(

5.3.

Vůbec nevíme, co se stalo...

20170225_171316-002[1].jpg

 

 

Aktuality :)

1.3.

O včerejška spolu bydlí Glorie a Paľko :-). Musela jsem trochu překopat plány, protože malé potvůrky Glorii okousaly ... :/. Celou dobu se tvářily v pohodě a včera, když jsem šla morčátka krmit, málem jsem dostala infarkt... Pomalu ani jeden chlup nenechaly dlouhý :(. Takže na výstavu to teď rozhodně není. Proto jsem se rozhodla dát ji s Paľkem ;-).
Výstavy v tom případě výstavy plánuji až na léto, pokud bude kam, čím a s čím jezdit :))). V dubnu, pokud mi do toho nic nepřijde, se ch...ci jet podívat na For Pets 2017 (bez morčat ;)).
A taky představuji naše nové přírůstky, které máme od 21.2., dva samečky merino z ChS Hairy Monster <3. Moc za ně děkuji Matějovi!! A Paní Kladivové za přepravu morčátek z SK!
24.2. odjel do nového domova sameček Elegán. Domov našel u moc milé rodiny v Pardubicích. Přikládám také fotky odchovanců v nových domovech, Elegána a Charlottky :-).
Malé miminka z vrhu I krásně přibírají
. 

Dallas Hairy Monster ,,Bertík"   ? Hairy Monster ,,Koblížek"   Charlotte Ella Budulínek Elegán Budulínek (Pro zvětšení klikněte na fotku ;))

 

 

Máme miminka - vrh I!! <3 

25.2.

Včera 24.2. se narodili krásní tři kloučci po CZCH Bella Cornelia Cavia x Sebastian Cornelia Cavia. Máme tři texlíky, všichni v poměru a s výstavním rozložením. Mám z nich obrovitánskou radost! Porod proběhl bez problémů, ale miminka přikrmujeme, protože Bellinka je neche kojit. Už ale sama začala papkat seno, takže snad jsou za vodou... 

Více fotek zde a taky zde :-).

20170225_171446-001[1].jpg 20170225_180230-001[1].jpg 20170225_180243-001[1].jpg 20170225_180307-001[1].jpg

 

 

:´(

19.2.

Dneska nás bohužel opustila naše mazlící samička Cecilka :'(. Od středy byla špatnější a její zdravotní stav se zhoršoval v důsledku neléčitelného nádoru... Bylo to pro ni vysvobození a jsem moc ráda že už ji nic nebolí, i když nám moc chybí! Za tři dny by oslavila 5. narozeniny...

cecilka-002.jpg

 

Tři roky chovatelskou stanicí!

22.1.

Dnes slavíme 3. výročí naší ChS :-).

Na koláži jsou fotky všech našich odchovů a morčátek, která působí a působila v naší ChS ;).

Koláž1.jpg

 

Nové fotky Glorie 

19.1.

Přefotila jsem naši krásnou Glorinku (Glorie Budulínek). Nové fotky má zde.

20170115_145831-002.jpg 

 

 

Hop v novém domově :))

16.1. 

Dnes odjel do nového domova Hop Budulínek. Bude dělat radost rodině v nedalekých Slatiňanech. Přejeme mu dlouhý a láskyplný život... :-). 

Na prodej teď máme jen Elegána ;). Více zde.

 

Charlottka v novém domově

15.1. 

V pátek 13. odjela do nového domova samička Charlotte Ella Budulínek. Domov našla v Olomouci a možná se s ní někdy potkáme na výstavách :-).

Opožděně, ale přece, jsem přidala shrnutí činnosti naší ChS za rok 2016 a představila našeho nového člena, Paľka from Micky! :-) Od 30. prosince bydlí spolu s Paľkem Henriettka a tak se můžeme těšit na další miminka... Více v plánovaných odchovech.