Novinky 2016                                                                                        

 

 

SHRNUTÍ ROKU 2016

 

 

Další rok je opět za námi a tak pár řádků o tom, jak a v čem se nám dařilo a bohužel i to smutné z roku 2016...

Měli jsme 5 vrhů (jeden nepočítám do abecedy), ale jen 3 odchovali (G, H, CH) :-/. Celkem 11 miminek (5 jich zemřelo :().

Přibylo k nám několik morčátek, Bella a Sebastian Cornelia Cavia , Glorie (z vrhu G), Nessia Bony Merlin Bohemia a Paľko from Micky. Za duhový most bohužel odešla Timmynka :-(.

Byly jsme na 6 výstavách, z toho 2x na dvoudenní :-), Získali jsme 11x CAC a 9x ocenění. Dortík a Bella si vyjezdili šampionáty!!

Ještě se vrátím k našemu novému přírůstku, Paľkovi. Paľka máme od výstavy v Chocni v listopadu. Bohužel jsme ho nejen my dostali v horším zdravotním stavu od předešlé majitelky, proto jsem ho ani nechtěla zveřejňovat, než se dal trochu dohromady ;-). Za ty necelé 2 měsíce u nás přibral 300g a i srst a kůže se mu velmi zlepšila :-). Jsem moc ráda, že se tak pěkně spravil! 30.12. k sobě dostal samičku, Henriettku a snad budou mít i pěkná miminka :-).

V poslední době jsem měla pocit, že máme velkou smůlu, první zemřelo miminko po Nessince, pak Timmynka s miminky... Doufám, že v tomto směru pro nás bude tento rok 2017 příznivější ;-).

Naopak na výstavách se nám velmi dařilo, mám velkou radost z Bellinky a Dortíka! A taky z malé Glorinky, která si nevede vůbec špatně :-).

V příštím roce (vlastně už v tomto roce 2017) se chceme více účastnit výstav a mít hlavně zdravé, života plné odchovy. Mám v plánu rozšířit chov červeno-bílých šeltií a také texlíků :-). Všem chovatelům, našim odchovancům a známých přejeme mnoho úspěchů v chovu, na výstavách i v osobním životě!

 

 

 

 

 

Nové fotky miminek

29.12.

Konečně jsem se dostala k tomu přidat fotky malých cácorek z vrhu CH :-). Všechny nové fotečky jsou zde.

A k Vánocům mi přišel úžasný dárek v podobě šampionátů Bellinky a Dortíka!! Takže teď už oficiálně šampioni :-).

 

Veselé Vánoce a šťastný nový rok!

24.12.

Radostné prožití vánočních svátku a mnoho štěstí v novém roce přeje ChS Budulínek a holky Váňovy!!!

pfF.jpg

 

 

:-( :'(

23.12.

V posledních dnech se u nás událo mnoho smutných věcí... :(

V úterý večer začala Timmynka rodit. Když už to chvíli trvalo a miminka stále nikde, museli jsme zavolat paní veterinářku. Timmynku si odvezla na kliniku do Hlinska, kde bohužel musela provést císařský řez... Timmynka v sobě nosila 3 velká miminka, měla slabé kontrakce a první miminko bylo špatně natočené, proto ho nemohla vytlačit. Miminka se bohužel už nepodařilo rozdýchat :'(. Timmynka bojovala velmi statečně, ale bohužel jsme o ni také přišly :'(. Je mi to moc líto, byla to úžasná holčička! <3 

 

Miminka rostou :)

18.12.

Tak miminka nám krásně rostou, papají a přibírají .
Akorát nemáme samečky, ale samičky... Asi jsem se nějak špatně podívala a nenapadlo mě to potom ještě kontrolovat a až dneska koukám, že jsou to krásné samičky . Tak se teda moc omlouvám... Dneska se chystám mimča nafotit, tak snad to stihnu dát i na web :-).

 

Vrh CH na světě!!!

12.12.

Ve středu 7.7. se narodily krásné 3 miminka po Nessince a Dortíkovi <3. Buhužel ještě ten den jedno miminko zemřelo... :(. To nás moc mrzí... Ale máme radost z dvou krásných chlapečků, kteří krásně rostou! :-). Oba dva budou k prodeji na mazlíčka ;-). Kluci dostali jména Charming Boy a Champion Christopher :-3. Více zde.

20161208_174613-001.jpg 20161208_175152-001.jpg

 

Teď ještě očekáváme každým dnem miminka po Timmynce :-). Držte palce, ať vše dobře dopadne!

 

Aktualizace :-)

23.11.

Nějak nestíhám aktualizovat, takže je novinek více ;). Před týdnem odjel do nového domova sameček Hopík Budulínek, společnost bude dělat moc milé rodině nedaleko od Chrudimi. Nestihla jsem ho před odjezdem vyfotit, tak aspoň fotky z nového domova. Děkujeme! :-)

15101838_1186575138104077_158067315_o.jpg 15134169_1186578294770428_1632707049_o.jpg

 

Holky Timmy a Nessia se krásně zakulacují :-). Porod Nessii očekáváme v průběhu prosince, Timmy nejspíš později. Na prodej teď máme už jen Hopa a taky stále Elegána (oba k odběru ihned). Do konce roku už neplánujeme žádnou výstavu ;-). A dneska se chystám poslat žádost o vydání  šampionátu Belly a Dortíka :-3.

Přidány nové fotky Hopa zde

 

Těhulky

14.11.

Dnes jsem převážila samičky v páru, Nessi a Timmy ;-). Nessinka krásně přibírá a už jsou cítit i kuličky . Porod očekáváme v prosinci. A Timmy taky přibrala (90g), ale u ní si opravdu nejsem jistá, protože je možné, že zase jen více papala a ztloustla ;D. Každopádně bylo by to fajn, protože už má nejvyšší čas... :-)

 

2. Mikulášská výstava Choceň 11.11.

14.11.

V sobotu 11.11. jsme se s našimi morčátky Bellou, Dortíkem a Glorií zúčastnili 2. Mikulášké výstavy ušlechtilých morčat v Chocni. Výstava to byla naše poslední v tomto roce a my jsme tento rok zakončili opravdu úžasně!

Bella Cornelia Cavia 97,5b. + 1. nejlepší texel a 2. nejlepší dlouhosrsté morče výstavy!!!

(Bella touto výstavou dokončila titul ČESKÝ ŠAMPION!!!)

Glorie Budulínek 97b. + 4. nejlepší šeltie

Dortík Budulínek 96,5b., 2. kartička čekatele na GRANDŠAMPIONA!!

Jsem na moje zlatíčka moooc pyšná! :-)

Výstava byla skvělá, i v té zimě tam bylo pěkně teplíčko, morčátka měla k dispozici zeleninu a vše bylo krásně zorganizované :-). Takže moc děkujeme pořadateli za příjemně strávenou výstavu!

A taky moc děkuji Procházkovým z ChS AJWY z Poličky, že jsem mohla jet na výstavu s nima! :-)

 

Vrh H je na světě!!! <3

19.10.

Dnes okolo čtvrté hodiny na svět vykoukli dva kloučci :-). Oba jsou šeltičky, v barvě černá s bílou. Máme velkou radost, že jsou všichni zdraví a plní života...

20161019_183357-001.jpg

 

Těhule

16.10.

V pátek k nám přijela Fantanka z krytí v ChS AJWY z Poličky a my předali zas Charlien, která byla na krytí u nás :-). Fantanka má obr pupík a už se začíná otvírat, takže porod očekáváme co nejdříve... Nejspíš dvě nebo tři miminka.

A dnes bohužel přišla špatná zpráva z ChS AJWY z Poličky, že Charlien porodila 2 mrtvá miminka :(. Je nám to moc líto...! Držíme Charlien palce, ať vše zvládne!

 

Čekáme na miminka :)

8.10.

Holky se nám pěkně zakulacují, miminek se tak snad dočkáme do konce října :). U Timmynky předpokládám zase nejspíš jen jedno miminko, pupík má maličký.

A příští týden snad proběhne výměna samiček, Charlie, která už přibrala přes 200g!!! a Fantanky, která snad taky nosí nějaké miminka :-). Už se těšíme!

A Nessinka, která je sice u Dortíčka krátce už se taky zdá trošičku zakulacená! Jupí.... <3

 

BEREME PŘEDBĚŽNÉ REZERVACE NA PLÁNOVANÉ ODCHOVY!

21.9.

oprava 00.jpg

 

 

Chotěbořské výstavy!

19.9

Víkendový maraton za námi, jsme velice unavení, ale šťastní z úžasných výsledků!!! :-) :-)

Neděle 18.9.

Dortík Budulínek - 97,5b.!!!! + kartička čekatele na šampiona :-)
Od včerejška je tak Dortík neoficiální ŠAMPION ČR! Mám z něho obrovskou radost!

Bella Cornelia Cavia - 97b. + kartička, 1. nejlepší texel, 1. nejlepší junior a nejlepší morče mladého vystavovatele!!! <3 <3

Glorie Budulínek - v neděli bohužel disk., paní rozhodčí se zdálo, že má málo bílé. Jinak ale měla body úžasné, snad to příště vyjde :-).

 

Sobota 17.9.

Dortík Budulínek - 96b. + kartička čekatele na šampiona, už čtvrtá!!
Glorie Budulínek - 96b. + kartička čekatele na šampiona
Bella Cornelia Cavia -97b. + kartička a 1. nejlepší texel!


Výstavy jsme si velice užili, počasí sice nebylo nejlepší, ale hlavně, že nepršelo, máme mnoho krásných cen, 3 poháry, nového ČESKÉHO ŠAMPIONA a nové zkušenosti :-). A domů jsme si přivezli kromě pěkných cen a pohárů také novou posilu, a to samičku šeltie, červeno-bílou jménem Nessia Bony Merlin Bohemia <3. Moc za kuličku Nessinku děkujeme Kateřině Šmejkalové! 

Výstavy byly super moc děkujeme pořadatelce za super víkend! :-)

 

 

Griotka v novém domově a další novinky :-)

14.9.

14330945_1758586304379327_935811958_n.jpg


V neděli 11. odjela Griotka do nového domova k rodině Nepovímových, kde bude dělat společnost Cácorce (po Fantance a Felixovi) z vrhu C :-). Elegánka, pokud o něj nikdo neprojeví zájem, si už pravděpodobně necháme a bude nám dělat mazlíka. Nějak nám přirostl k srdci... ♥ 

V sobotu a neděli se chystáme na výstavu do Chotěboře, oba dva dny :). Jsem zvědavá, jak se nám  bude dařit, hlavně malé Glorii. Jede tedy Glorie, Dortík a Bella. S Dortíkem snad už dojezdíme šampiona a Bellinka opět zaboduje :).

Timmynka je březí!!! Mám velkou radost, doufám, že vše bude probíhat v pořádku a narodí se zdravá miminka! Porod očekáváme začátkem listopadu ;-).

Taky k nám brzy přibudou nové přírůstky do chovu šeltií! 

 

Výstava Velká Losenice

15.8.

Se zpožděním přidávám výsledky z Velkolosenické výstavy, nakonec jsme se zúčastnili obou dvou dnů ;-).

SOBOTA 30.7. ...
Dortík Budulínek - 94,5b.
Elegán Budulínek - 95,5b.
Sebastian Cornelia Cavia - 94b.
Bella Cornelia Cavia - 97b., čekatelská kartička + 1. nejlepší texel!
Timmy Rainbow - 94,5b. + čestná cena posuzovatele :)

NEDĚLE 31.7.
Dortík Budulínek - 95b.
Elegán Budulínek - disk.
Sebastian Cornelia Cavia - 94,5b.
Bella Cornelia Cavia - 97b., čekatelská kartička + 1. nejlepší texel!
Timmy Rainbow - 94,5b. ;)

U kudrnáčů (Bella, Timmy a Sebastian) chválily tmavý pigment a barvu, jen musí Sebastian zmohutnět a více nasrstit a Timmy dorůst srst :). Dortík to samé, zmohutnět. A Elegánovi bohužel v neděli zjistila paní rozhodčí a veterinářka Vítková špatně srostlou vykloubenou pravou zadní kyčel (zřejmě k úrazu došlo při porodu nebo po narození, špatně chodil) :(. Je to jen kosmetická vada, která mu nijak neškodí, chodí normálně, nic ho nebolí, jen není vhodný k dalším výstavám... ;).
Další výstava nás čeká asi v září, máme co zlepšovat, hlavně morčátka pořádně ,,vykrmit" ;D.

K prodeji máme stále Griotku Ellu a Elegána Budulínek :).
Oba jsou vhodní do chovu nebo k mazlení.

A na fotce je naše krasavice Bella Cornelia Cavia a Timmy Rainbow se svou čestnou cenou ♥.

13920285_1088011271274839_7409275093331053166_o.jpg 13925469_1088011121274854_1864512893309037080_o.jpg

 

Plánované odchovy, výměna samiček :-)

28.7.

Dnes k nám přijeli Procházkovi z ChS AJWY z Poličky a udělali jsme výměnu samiček. Naše Fantanka odjela za samečkem Frankiem Walkerem AJWY z Poličky a samička Charlien Mia AJWY z Poličky přijela na krytí k nešemu Sebastianovi :). Doufejme, že se vše vydaří podle plánů a obě samičky budou mít zdravá miminka ♥...

Tuto sobotu se chystáme na výstavu do Velké Losenice, pojede červeno-bílá petice - Sebastian, Bella, Timmy, Dortík a Elegán :). Držte nám palce! :´)

Gordonek v novém domově

24.7.

Před malou chvílí odjel do nového domova Gordonek k moc milé rodině a bude bydlet nedaleko Kolína :). Možná ho také potkáme na některé z výstav, hlavně ale bude plnit roli mazlíčka.

 

Aktualizace prodeje

17.7.

Na prodej je Griotka, Gordonek a Elegán. Více info o prodejných morčatech zde. Pokud budete mít o morčátko zájem, je možné se domluvit i na předání na výstavě ve Velkém Losenici, kam se zanedlouho chystáme. Všechna morčátka jsou k odběru IHNED, takže neváhejte!

 

Morčátka k prodeji!

10.7.

Po zrušené rezervaci je k prodeji Griotka Ella Budulínek ;). K prodeji je také bráška Gordonek a Elegán z vrhu "E". Z důvodu častých rušení rezervací před odběrem ze strany zájemců jsem se rozhodla požadovat 50% zálohu z celkové ceny morčátka, která bude NEVRATNÁ!!!

Všechny 3 morčátka jsou vhodné do chovu nebo na mazlení, Gordonek a Elegán také k výstavám. Odběr morčátek je možný ihned!

 

Miminka rostou a další novinky :-)

2.7.

Uteklo to jako voda a miminkům už je skoro 1 měsíc! Dnes jsem je vyfotila, srst mají všichni tři nádhernou, hodně hustou a tmavou :).
GORDONEK JE STÁLE VOLNÝ! Můžeme ho dovést na výstavu do Velké Losenice kam se chystáme koncem července ;). K prodeji je také stále Elegán!

Více foteček miminek zde.

DSCN2072-001.JPG  DSCN2081-001.JPG

 

 

Fotky vrhu G :)

8.6.

Přidávám fotečky miminek po porodu, a jednotlivé fotky do složky VRH G :). K předběžné rezervaci jsou sameček šeltie a samička coronet. Oba jsou vhodní do chovu (předpoklad velmi tmavé černé) sameček po zvážení na výstavy nebo na mazlení

PRO ZVĚTŠENÍ KLIKNĚTE NA FOTKU ;)

Čerstvě narození pohromadě :)  miminko č.1 - sameček šeltie, černá-bílá VOLNÝ  DSCN1844-001.JPG   miminko č.2 - samička šeltie, černá-bílá ZŮSTÁVÁ DOMA  DSCN1853-001.JPG  miminko č.3 - samička cornet, černá s bílou VOLNÁ DSCN1838-001.JPG

 

Vrh G je na světě <3

8.6.

Včera v odpoledních hodinách porodila Henriettka tři krásné, zdravé miminka <3. Máme 2 holčičky a 1 kloučka. Máme velkou radost! Více informací později ;). 

 

Brzičko budou miminka a další novinky :)

5.6.

Každým dnem očekáváme miminka po Henriettce, pupík má obrovský, tipuju to tak na 2-3 miminka... <3. Snad nás tedy už dlouho nebude napínat a ukáže nám obsah svého bříška... Držte palce, ať vše dopadne jak má a všichni jsou hlavně zdraví ;))).

Na červenec máme naplánovanou 1 výstavu a to v Losenici, povezeme teď morčátek pět:

Bellu a Sebastiana Cornelia Cavia a Elegána Budulínek do třídy Junior a Dortíka Budulínek a Timmy Rainbow do třídy Adult ;-). Tolik morčátek jsme zatím nevezli, tak doufám, že si odvezeme také nějaké úspěchy.....

Elegán je stále k prodeji, na výstavě v Losenici bude k vidění (a bude vystavován) ;-).

Našim morčátkům jsme také změnili na doporučení krmivo a to Berkel. Chutná jim, tak uvidíme, jak budou prospívat, zatím jsme spokojení :-).

A málem bych zapomněla :O.....

......Bee 1.6. oslavila svoje už 4. narozeniny!!! Strašně to letí, nedávno jsme si pro ni jeli do Poličky a už je to taková babka :-D. No, přejeme  jí hlavně hooooodně zdraví a ať je tu s námi aspoň ještě jednou tolik!!!!!! <3 :)))

 

 

Nové posily a nové novinky :-)

20.5.

Včera k nám přijela dlouho očekávaná morčátka :-). Texlíci Bella a Sebastian Cornelia Cavia <3 <3. Moc za ně děkujeme Kornelia Petrovicova!!! Za dočasné hlídání BajJa Kaňoková a za dopravu k nám naší milované babičce!! :-* Moc si vaší pomoci vážíme!
Kudrnáči jsou úžasní! :-3 <3

20160520_174851-002.jpg

Více foteček na našem facebookovém profilu 

 

____________________________________________________________________________________________________

A před týdnem (v pátek) jsme si jeli pro naši princeznu Henriettku, která si užívala dovolenou u svého ženicha CZCH Jägermeistera Krameri v ChS AJWY z Poličky :-). Moc děkujeme za péči Lucce Procházkové a hlavně Jagerovi, protože zanedlouho, po dlouhé době, BUDEME MÍT MIMINKA!! <3 Už teď se moc těšíme... Hendrinka má veliké bříško, pěkně přibíra. Doufám, že bude vše OK :-)

20160520_181603-001.jpg

 

 

 

 

 

Elegán k prodeji!

1.5.

Rozhodli jsme se do prodeje uvolnit Elínka. Nemáme pro něj samičku a jinde by mohl dělat radost :). Je velmi hodný, mazlivý, s krásným rozložením barev, vhodný především do chovu a na výstavy nebo k mazlení... Červená je sice světlejší a pigment taky, ale pokud se mu najde vhodná samička, miminka po něm budou určitě nádherná... <3. V žilách mu koluje švédská krev, jeho pradědou je legendární šampion Vibys Terry :). Je již registrovaný ;). 

 

20160327_135658.jpg

 

 

Špatné zprávy :'(

17.4.

Tak jsme se na miminka těšili a tak špatně to dopadlo... :(. Timmynka dnes bohužel porodila mrtvé miminko... Bylo hodně veliké, 150g, takže ho zřejmě chudinka nemohla vytlačit :(. Snažili jsme se ho oživit, ale marně. Je nám to moc líto... Timmynka je doufejme v pořádku, papká, tak snad už je všemu zlému konec....

Další připuštění Timmynky plánujeme nejdříve za 3-4 měsíce...

 

Brzy budou miminka :)

6.4.

S radostí oznamujeme, že Timmynka se už chystá k porodu. Příchod miminek (pravděpobně 3) očekáváme nejpozději do 14 dnů ♥.

 

Dortík má další potomky ♥☻

5.4.

Včera se našemu Dortíkovi (Dortík Budulínek) a Valerii (Valeria Merlin Bohemia) narodila dvě krásná miminka :-). Samička coronet, bílá s červenou a sameček coronet, pravděpodobně barva oranžová-bílá. Máme velkou radost, oranžovou barvičku jsem vůbec nečekala, měl ji ale Dortíkův děda Vibys Terry, takže to možné je... Moc gratulujeme Káji Ullrichové k tak krásné nadílce :-).

12935404_1366658036696362_1970683294_n.jpg

Výstava Turkovice 26.3.

27.3.

Včera jsme s Dortíkem a Henriettkou vyrazili na výstavu do Turkovic :-) . Byla moc hezky uspořádaná a pokecala jsem s přáteli ;D. Moc jsem si to užila!

Dortíček mi udělal velkou radost, protože získal 96b. + kartičku čekatele na šampiona, přestože minulý týden v Rychnově dostal u stejné rozhodčí o bod míň... Takže to jsem měla velkou radost. Umístění bohužel žádné, ale hlavně že máme kartičku, Dortíkovi zbývají už jen dvě do šampiona <3.

Henriettka bohužel disk., opět kvůli mé blbosti :-/. Zřejmě jsem moc vytrhala korunku, takže se jí udělala pěšinka... Achjo. Jednou málo, podruhé zas moc vytrhané :P. Nebýt té pěšinky, asi by taky měla 96b.. Tak třeba po miminkách :-).

Dortíka a Elegánka jsem zaregistrovala a Breese se po úspěšném krytí s Timmynkou vrátil do ChS Merlin Bohemian :-). Henriettka odjela za ženichem CZCH Jägermaisterem Krameri do ChS AJWY z Poličky :-). Zanedlouho se tak budeme těšit z dalších miminek...

 

20160327_141700-001.jpg

 

Aktuality :-)

23.3.

Dortíček bohužel v sobotu na výstavě v Rychnově s Kájou Ullrichovou neuspěl :(. Získal 95b. a podle nového výstavního řádu neměl nárok ani na kartičku (nově až od 96b.) ;). Škoda... Ještě večer po výstavě nám p. Ullrichová Dortíka přivezla a musím říct, že je nádherný a ani teda moc nechápu, co se rozhodčí nelíbilo. Snad po týdnu (tuto sobotu se chystáme na výstavu do Turkovic) rozhodčí změní názor na Dortíkovo ohodnocení :-). Už se na sobotu pečlivě připravujeme, snad vše klapne podle mých představ :))).

Jinak naše těhule Timmynka se začala pořádně zakulacovat (+250g) a už jsme zaznamenali kopání miminek ♥. Na miminka bereme předběžné rezervace!

Další vrh budeme očekávat po Henriettce (cca květnu - červnu), kterou na výstavě v Turkovicích předáme za ženichem Jagerem :3 . Více informací v plánovaných odchovech.

 

Dortík a Rychnov nad Kněžnou,...

18.3.

Zítra se náš Dortík pod vedením Káji Ullrichové zúčastní výstavy v Rychnově nad Kněžnou.

Držte mu s námi palce, ať se na výstavě blýskne! :).

A my (já s morčaty) pojedeme příští týden, spolu s Luckou Procházkovou a její výpravou, na výstavu do Turkovic. Pofrčí opět Dortík a taky Henriettka, Elegán a nejspíš i Breeze. Vystavovat se bude Dortík a Henriettka. Elegána chci vzít ke konzultaci s rozhodčí a Breeze se vrátí do své ChS. 

Krytí se vydařilo, Timmynka začala pořádně nabírat (už skoro 200g!!) a tak se cca za měsíc dočkáme miminek - kudrnáčů. Moc se na miminka z tohoto skvělého spojení těšíme, hlavně na ty kudrnky :3.

Možná si někdo říká, jestli si Elegánka necháme nebo ne :). Vše zatím necháváme otevřené, je to velký mazel (a samozřejmě i krasavec ;)), a tak bychom si ho rádi nechali, ale hlavní rozhodnutí padne až po vyjádření odborníka...

 

 

Chystáme se na výstavu

 5.3.

26.3. se chystáme na výstavu do Turkovic v sestavě: Henriettka, Dortík a možná i malý Elegánek (ten pouze ke konzultaci ohledně srsti, na výstavu je ještě malý ;))

 

 

Spoustu novinek

8.2.

Novinky po delší době, vůbec nestíhám aktualizovat :-/.

Malý Elegánek nám roste jako z vody a snad už se dostal i ze všech problémů, které ho od narození provázely. Je sice na svůj věk trošku drobnější (300g), ale i to časem určitě dožene. Včera byl oddělen od samiček.

DSCF0081-001.JPG

 

Plánujeme vrh F!!!

V pátek 5.2. k nám přijel krycí sameček Breeze Merlin Bohemia, krásný, červeno-bílý texlík. Společnost dělá naší Timmynce (Timmy Rainbow), také červeno-bílé texličce <3. Očekáváme miminka pouze v plemeni texel a červeno-bílé barvě.

 

 DSCF0114-001.JPG DSCF0111-001.JPG