Novinky 2015                                                                                                  2014

 

 

SHRNUTÍ ROKU 2015

 

Nový rok 2016 nám už začal a tak napíšu co se u nás dělo ten minulý ☺.
Odchovali jsme 3 pěkné vrhy C, D a E (celkem 7 miminek + 1 zemřelo :(). Všechny odchovy byly bezproblémové, jen vrh E je celkem nevydařený, (jedno miminko zemřelo) ale alespoň nám zůstal krasavec Elegán ♥.

Z vrhu D jsme si nechali šeltiáka Dortíka do chovu a na výstavy a v květnu jsme se rozrostli o krásnou samičku, coronetku Henriettku z Přerovské Louky.
V srpnu jsme přišli o kudrnáče Felixe :-/ . Moc nám chybí, vzpomínáme...

Zúčastnili jsme se 6 výstav (2x Turkovice, Holice, Velká Losenice, Choceň a Chotěboř) a získali 8xCAC ( a Felix získal 2x ocenění za nejlepší merino).

Nedávno k nám přijela nová samička, kudrlinka Timmy Rainbow a v tomto novém roce se snad dočkáme našich prvních kudrnatých miminek! Opět plánujeme výstavy a snad i více odchovů ☺
Doufám, že se nám bude v našem malém chovu dařit a naše morčátka budou jenom ZDRAVÁ!

A na fotce jsou naše nová morčátka, která k nám přibyla v roce 2015 ☺

zleva: Timmy Rainbow, Henriettka z Přerovské Louky a Dortík Budulínek

 

12417603_939484642794170_789640474797255824_n.jpg

 

 

Elánek odešel za Felixem :'(

31.12.

Včera jsme bohužel přišli o našeho milého kloučka, miminko Elánka (bílá s červenou) . Ještě den předtím odpoledne byl čiperný, běhal a papal. Vůbec nechápu, co se stalo . Je nám to moc líto...

 

Miminka mají 1 týden :)

29.12.

Den po porodu se u miminek objevily problémy s příjmem potravy a jedno miminko vůbec nedokázalo chodit... :(

Tento týden byl velice vyčerpávající jak pro mě, tak pro miminka, ale z nejhoršího jsme venku! Každou hodinu jsem krmila miminka ze stříkačky kočičím mlékem a postupně i rozmočeným krmivem. Každým dnem se prcci lepšili a špatnější miminko 4. den začalo dělat nějaké podivné první krůčky (ale krůčky), takže jsme velmi zajásali :)). Dnes už chodí skoro normálně... Obě miminka začala pěkně nabírat, sice ne tak moc jako naše předešlé vrhy, ale aspoň něco ;). Máme velkou radost, že jsme z nejhoršího venku a snad vše už bude jen dobré. Ještě máme problémy s očkama jednoho miminka (máme na to smůlu, už v předešlém vrhu se tento problém objevil u Dortíka), ale na veterině nás ujistili, že tento problém, VŘED NA ROHOVCE, NENÍ DĚDIČNÝ!). Doufáme, že se nám i tento problém podaří vyřešit a miminko zůstane bez následků.

V odchovech jsem vytvořila novou složku, VRH E a vložila aktuální fotečky miminek :)

 

Máme miminka!!! Vrh E ♥

22.12.

Dnes ráno se narodil vrh E!!! Máme dva krásné červeno-bílé kluky s porodními váhami 65g a 95g. Jeden je v poměru barev a s krásným rozložením (dokonalá kopie Dortíka) a druhý má převahu bílé barvy. Máme velkou radost :)))

0,1 - šeltie, červená-bílá, PV 95g 0,1  šeltie, bílá s červenou, PV 85g Pro zvětšení klikněte na obrázek ;)

 

 

Čekáme a čekáme

12.12.

Fantanka nás velice napíná, bříško má sice maličké, ale miminka kopou pořádně... Každým dnem očekáváme jedno nebo dvě miminka. Už se moc těšíme!!!

 

Nová kudrnatá posila <3

24.11

Dnes k nám dorazila nová samička, kudrlinka (texelka) Timmy Rainbow <3. Jsme moc rádi, že ji můžeme mít a moc moc za ni děkujeme Jaroslavě Chudé. Jsme Vám nesmírně vděční! :-). A také za dopravu samičky děkujeme tetičce Sabince a strýčkovi Ladikovi! ;-).
Timmynka je NÁDHERNÁ , moc mazlivá a krásně osrstěná. Plánujeme chov a samozřejmě výstavy :-). Moc se těšíme, jak poroste <3
Fotečky jsou zatím narychlo a v průběhu týdně přibudou další :-)

 

 

 

Dortík rozjíždí chovnou kariéru... :)

17.11

V sobotu za naším Dortíkem přijela samička, nevěsta Bea z ChS Little Joy. Je to krásná aguti zlato - bílá šeltie a s Dortíkem si velice rozumí :). Doufejme, že se zadaří a ChS Little Joy se bude těšit z malých miminek <3.

My se už také nemůžeme dočkat, Fantanka už je na 100% březí a porod očekáváme někdy v první polovině prosince. Hurá!!!!

 

Velký úspěch na výstavě v Turkovicích! :')

25.9.

Včerejší sobotní výstava se nám velmi povedla, i když jsme s tím ani moc nepočítali... ;D


Dortík Budulínek, 96b. CAC (a kdyby se potvůrka neokusoval, mohlo to být ještě lepší:))
Henriettka z Přerovké Louky, 95b. CAC
Bee AJWY z Poličky, ve skupině C 98,5b. + SUPER MAZLÍK!!!
Šikulky
Výstavu jsme si užili a máme radost z krásných výsledků i posudků :-)
PS: Dnes přidávám jen jednu fotečku a zítra snad i další se všemi morčátky
.

 

 

 

Aktuality :)

25.9

Fantanka stále bydlí u Dortíka a už jsme zaznamenali malý váhový přírůstek (70g), takže snad je březí. 7. listopadu se chystáme na výstavu Turkovic s Dortíkem, Henriettkou a Bee. Dortík se potvůrka začal mírně okusovat, ale snad to nebude tak zlé a na výstavě uspěje :). Držte nám palce!

 

Výstava Turkovice

25.9.

Na výstavu do Turkovic, která se bude konat 7.11. jsme přihlásili 3 morčátka - Dortíka, Henriettku a do mazlíčků Bee :-). Hlavně na Bee jsem zvědavá, jak se jako mazíček bude líbit ;-)). 

 

Spoustu novinek :-)

16.9.

V sobotu 12.9. jsme se zúčastnili Chotěbořské výstavy morčat :-). Na výstavě posuzovala krátkosrsté morčata pro nás už známá Andrea Kroftová a naše dlouhánky posuzovatelka Lenka Fuksová, která ještě naše morčátka zatím nikdy neposuzovala. A tak jsme byli velmi zvědaví, jak se jim bude dařit :). Fantanka mě nezklamala a po neúspěchu v Chocni získala 95b. a kartičku čekatele na šampiona :-)). Takže radost veliká... A Dortíček, protože se začal okusovat tak na to taky doplatil a od kartičky ho dělil pouze půl bodu :/. To nás trošku zklamalo, ale je ještě mladý, takže to ještě doladíme :). Hlavně aby se přestal okusovat, potvůrka :P

A ještě další novinka! Od včerejška bydlí Fantanka a Dortík spolu :). Doufejme, že krytí klapne a do Vánoc se dočkáme chlupatých šeltie miminek - vrhu E, našich prvních ,,vnoučátek" .

 

Smustná zpráva :(((

19.8.

 

Dnes v noci nás bohužel opustil náš nejúžasnější chlapeček- Felix Curly AJWY z Poličky :´(. Bojoval velmi statečně, avšak boj prohrál :(((. Moc nám chybíš...

 

27.7.2013 - 19.8.2015

 

 

 

Pozdrav od Dulinky a nové krmení

10.8.

Včera přišel pozdrav od Dulinky z Plzně. Má se moc dobře a už je to velká a chlupatá morčice ☺.

  

 

A dnes dorazilo nové krmení pro morčíky - Hartog Balance . Už dostali do mističek a zdá se, že jim velmi chutná.

 

 

Výstava obřích Cuy morčat a dalších ušlechtilých morčat Choceň
 
2.8.
 
Dnešní výstava dopadla následovně:
Felix Curly AJWY z Poličky 94b. + 1. nejlepší merino (čestná cena)
Henriettka z Přerovské louky 95b. a kartička na šampiona :')
Dortík Budulínek 94,5b., škoda toho půl bodu :/
 
Výsledky nic moc, paní rozhodčí byla velmi přísná, ale o to více si cením kartičky Henriettky :) . Udělala mi velkou radost .
Výstava byla moc pěkná, suprově zorganizovaná a byly moc pěkné ceny :). Doufám, že příští rok pojedeme zase a třeba získáme i lepší hodnocení :).
Fotky se pokusím přidat zítra, výstava nás velice unavila ;))
 

 

Příprava na výstavu a Felixovi narozeniny

1.8.
 
Zítra vyrážíme na výstavu do Chocně opět s naší čtveřicí Fantankou, Felixem, Dortíkem a Henriettkou. Už se moc těšíme! Myslete na nás, ať se nám to povede :')
A ještě přidávám fotečky z oslavy 2. narozenin Felixe, které měl 27. 7. a dodatečně přejeme jeho sourozencům Floe, Frankiemu a Freddiemu vše nejlepší!

 

 

 

Výstava Velká Losenice

26.7.
 
Včerejší výstava se nám opravdu povedla! Morčátka mi udělala velikánskou radost

Felix získal 95b a kartičku čekatele na šampióna
Dortík 96b a kartičku čekatele na šampióna :-))
Fany 95b a taktéž kartičku čekatele na šampióna .
Henry získala 94b (to mě trošku mrzí, ale snad to příště bude lepší).
 
Výstavu jsme si velmi užili!
 
Příští neděli se opět vydáme na výstavu, do Chocně :). Pojede stejně jako včera Felix, Fany, Dortík a
Henry (doufám, že se Henrynce povede o něco lépe ;)). Držte nám palečky...
 
 
Fantanka narozeniny
27.6.
25.6. oslavila naše Fanynka (Fantana Krameri) 2. narozeniny. Přejeme jí všechno nejlepší a hodně zdravíčka ♥...
 
 
 
 
Aktuality :)
3.6.
Minulý týden v sobotu cestovalo naše poslední miminko Dulinka do nového domova až do Plzně . Ráno jsme berušku zavezli do Mýta a před půlnocí dorazila do Plzně . Jsem moc ráda, že vše v pořádku dopadlo a snad se bude mít v novém domově dobře :-).
Dnes přišla zpravička, že se má moc dobře a s novýma spolubydlícíma si velmi rozumí ;). Jsem moc ráda!
A také předvčera 1.6. oslavila naše morčinka Bee, zakladatelka chovu Budulínků, už 3. narozeniny!!! Přejeme jí vše nejlepší a hlavně hodně zdraví do dalších let :-)
 
 
Henriettka ♥
24.5.
A tady už slíbené fotečky naší morčecí slečny :-)

 
 
Dášenka v novém domově a nový přírůstek ♥
23.5.

Dnes odjela do nového domova k moc milým lidem Dášenka a bude dělat společnost samičce Rosie Indian Way a ostatním morčecím mazlíkům :-) Přejeme jí, ať se jí jen daří! ♥

A také jedna moc milá zprávička... Dnes jsme se rozrostli o nového člena, samičku plemene coronet, Henriettku z Přerovské louky . Je to moc milá samička, okatá a ušatá a pořádně huňatá. Moc se těšíme, jak nám poroste a jak se jí bude dařit na výstavách ;-). Moc moc moc za ni děkuji milé chovatelce Baje Kaňokové!! Henry je opravdu úžasná ♥ ♥ ☻
Fotečky budou zítra
 

3. Výstava dlouhosrstých a bezsrstých morčat Holice

16.5.

Dnešní výstavu v Holicích jsme si velmi užili a odvezli si dokonce i pěkné ceny. Felix Curly AJWY z Poličky získal krásných 96,5b/100b a už druhou kartičku čekatele na šampiona. A protože byl na výstavě jediné merino, dostal také diplom a pár pěkných cen. Jsem na něho moc pyšná a doufám, že to do konce roku dotáhneme na šampiona . Fantanka se taky líbila a získala 94b/100b. Na kartičku to sice nebylo, ale i tak jsem spokojená. Výstava se nám moc líbila a těšíme se na další rok...
A abych nezapomněla, Wiki Lilienblum (Felixova maminka) se stala nejlepším dlouhosrstým morčetem výstavy! Moc gratulujeme

Ještě připomínám, že Dáša a Duli stále čekají na své páničky! :-)

   

 

Nové bydlení

8.5.

Včera bylo doděláno venkovní bydlení pro morčátka. Zdá se, že se jim líbí a ode dneška jsou nastěhovaní. ,,Malé" miminka jsou zatím doma. Také už přišel zalaminátovaný certifikát k naší CHS. Za týden se chystáme na výstavu do Holic s Fantankou a Felixem. Už se těšíme...

 


 

Miminka rostou do krásy

1.5.

Miminka nám rostou stále více a více a v týdnu jsem je nafotila. Na prodej je stále Dášenka a už i Dulinka. Ouško se nám pěkně vyléčilo a už není nic vidět. Dorotka se má v novém domově moc pěkně a se seznámení s novou spolubydlící snesla velmi dobře. Dáša a Duli mohou do nového domova odejít společně, jsou na sebe zvyklé...

 

 

 

Dorotka a nový domov

25.4. 

Tak včera do nového domova odjela Dorotka do nedalekých Pardubic. Bude dělat spoječnost hladkosrsté kamarádce . Doufejme, že se jí v novém domově líbí. A tady je pár foteček než odjela

Dory :)Kráska ♥Čumáčeks PP :)

 

A k prodeji je opět Dášenka z důvodu zrušení rezevace. Více v prodeji :)

 

Aktualizace

18.4.

Konečně jsem se dostala k nějaké aktualizaci :P... Miminka nám rostou jako z vody a příští týden se Dorotka a Dášenka  rozjedou do nových domovů :-). Dortíček zatím zůstává stále s námi a uvidíme, jestli ho pošleme do světa :))). Zatím se mi jeví moc pěkně, má velmi hustý kožíšek a pěkná velká očička. Mám z něho radost. Ve čtvrtek jsem ho oddělila od samiček a je nyní sám v krabičce (původně jsem ho dala k Felixovi, ale potvůrka ho začal okusovat, tak musí být sám). Dulinka není momentálně k prodeji z důvodu vyskytnutí se plísně za uchem :/. Takže léčíme ;). K prodeji bude opět po vyléčení. Fotečky miminek jsou z minulého týdne ;). Zítra se je chystám opět nafotit :)                               

Za měsíc se chystáme na výstavu do Holic a k posouzení pojede Fantanka a Felix :)


 

Miminka mají 3 týdny heart

4.4

Miminka měla ve čtvrtek tři týdny a dnes jsem je nafotila :-). Už jsou to obříci, Dortík váží 258g, Dorotka 260g, Dášenka 242g a Dulinka 234g :-). Na nové majitele už čeká jenom Dulinka :-)

Více foteček v odchovech :-)

 

Miminka mají 1 týdensmiley

19.3.

Dnes miminka oslavila jeden týden :-). Dostala už svoje jména: Dortík, Dorotka, Dulinka a Dášenka ;-). Maminka Bee se vzorně stará a mimča pěkně rostou. Také Dortíkovo očičko se už velmi zlepšilo a už není skoro nic vidět :-). Zítra půjdeme na kontrolu k panu doktorovi. Fotečky a více info jsou v albu. Dulinka a Dášenka jsou k předběžné rezervaci.

 

Miminka krásně rostou :-)

17.3.

Miminka jsou den ode dne vetší a větší a jsou to velké šikulky :). Krásně papkají už všechnu stravu a rostou do krásy :-). Bohužel chlapeček měl něco s očkem, tak jsme s ním jeli v  pátek na veterinu. Od pana doktora jsme se dozvěděli, že je to vřed na rohovce, a tak teď poctivě kapeme předepsané kapičky a zdá se, že je to na dobré cestě ;-). Je to velký bojovník! heart. K předběžné rezervaci je holčička č. 1 a 3 ;).

 

Včera přišel certifikát k naší chovatelské stanici! :-)

Poslouží nám jako doklad o skutečnosti naší CHS...

 

A pomalu se chystáme na výstavu do Turkovic, která se uskuteční už za dva týdny! K posouzení pojede Felix :-). Už se těšíme cool

 

Máme vrh D!!! heart

12.3.

Máme vrh D !!! :-)). Dnes kolem desáté hodiny se narodily krásné čtyři miminka smiley . Jsou to pravděpodobně 3 samičky (bílá s černou, bílá s červenou a jedna bílá s aguti-zlatou a jeden sameček krásný červeno-bílý v poměru a moc pěkným rozložením . Jsou nádherní heartsmiley. Váhy jsou: 106g, 91g,100g a 100g. Bee váží po porodu 1050g. Zdá se, že jsou všichni v pořádku, čilí a zdraví wink

 

 

Pozdrav od Coffee Princess a Cácorky z nového domova

2.3.

Včera přišel pozdrav od Coffeenky a Cácorky z nového domova :-). Mají se jako v bavlnce... smiley

 

 

Cácorka i Coffee Princess odjeli do nového domova :-).

A plno dalších aktualit :))

2.3.


28.2.

Tak před chviličkou odjela Cácorka i Cofinka do nového domova k moc milým lidem. Věřím, že se budou mít moc dobře . Holčičky nebydlí daleko, tak je budeme moci i navštěvovat.

Coffeenku jsem uvolnila do prodeje z důvodu vyskytnutí se zálomku na jednom oušku (i Cácorka má jeden zálomek). Opravdu nechápu, kde se tam mohly vzít :-/. Je to velká škoda :(. Proto do nového domova odjela společně se sestřičkou wink

Zde jsou fotečky, které jsem fotila těsně před odjezdem...

 

 


22.2. oslavila naše peruánka Cecilka 3 roky. Přejeme jí vše nejlepší, hodně zdavíčka a ať je tu s námi ještě hooodně dlouho! Cecilko, máme tě moc moc rádi heartheartheart.

 


Minulou sobotu jsme si jeli pro naši roztomilou Bee do CHS AJWY z Poličky, kde byla na krycí misi. Zadařilo se a Bee už je nejspíš v polovině březosti. Porod očekáváme za 2-3 týdny. Břicho má jak balón, takže asi budou nejméně 3 miminka. Moc se těšíme!

 


A Felix Curly AJWY z Poličky byl přihlášen na Duo výstavu v Turkovicích. Kvůli vysokému počtu přihlášených morčátek jsme byli na čekací listině, ale k dnešnímu dni (2.3.) jsme byli přijati :-). Takže ufff :P. Už se moc těšíme.
 

 

Vrh C má 1 měsíc! heart

Coffee a Cácorka mají už jeden měsíc! Strašně rychle to letí... Obě holky váží přes 250g a jsou to pořádně chlupaté kuličkysmiley . Jsou úžasné heart
Fotečky přidám do odchovů wink .

 

Holčičky už mají 4 týdny

18.2.

Coffee a Cácorka už mají 4 týdny! Strašně rychle to utíká... . Obě holky už váží přes 250g, takže je načase, aby se brzy Cácorka vydala do nového domova (Cofinka zůstane doma) smiley. Rostou do krásy a chloupečky už mají také dost dlouhé :-). Jsou to zlatíčka kuličky heart

PS: Fotečky dodám zítra, foťák byl na opravě, proto jsem je nemohla vyfotit ;-).

Jinak Bee velmi přibírá na váze, už skoro 200g!!! Předpokládám, že je v polovině březosti smiley. V pátek nebo v sobotu si pro ni pojedeme a už se jí nemůžeme dočkat. Moc se nám po ní stýská...

 

Aktuality :-)

10.2.

Včera měly holčičky z vrhu C tři týdny smiley . Jsou to už velké slečny, skoro se mi už ani nevejdou do ruky ;D. Taky mám super novinu, Bee, která je u ženicha v Poličce, je konečně březí!!! heartMám velkou radost smiley. Zanedlouho se tak můžeme těšit z dalších miminek :-))
Další fotečky holčiček jsou v odchovech wink.

 

 

Holčičky mají 2 týdny! :-)

4.1

V pondělí měly holčičky Coffe Princess a Cácorka 2 týdny! Rostou nám jako z vody a k dnešnímu dni váží: Coffee 220g a Cácorka 204g smiley

Osobní strážce morčátek - kocour Ouško :-)

 

Bee a mimča? surprise

27.1.

Bíbulka je stále u samečka v Poličce (u Edwarda Jezerky) a zdá se, že už se možná zadařilo, ale nevíme. Nepřibírá, naopak trošku zhubla, tak se zdá, že už je možná zaděláno na miminka. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet v dalších dnech, případně (kdyby nejevila známky březosti) bychom změnili samečka ;-)

 

Vrh C má jeden týden :-)

26.1.

Dneska mají holčičky z vrhu C jeden týden smiley . Krásně rostou do krásy a přibírají na váze. Holčička šeltinka váží 152g a holčička coronetka 138g. Jsou úžasné :-) heart. Dostaly také už svoje jména, šeltička se jmenuje Coffee Princess a coronetka Cácorka.

Nové fotečky naleznete zde.

 

 

Naše stanice slaví 1 rok!!!

22.1.

Dnes je to přesně rok, co jsme se stali oficiální chovatelskou stanicí!!! Happy birthday :)).


Také jsme zjistili, sameček (s bílou lysinkou) není sameček, ale samička, takže zůstává doma :-). Hurá... heart. Jinak obě holčičky začaly papkat seno a granulky a krásně nabírají na váze. Mám z nich velkou radost, jsou to šikulky ;-).

 

Máme miminka!!! Vrh C heart

20.1.

Včera nás Fanynka překvapila v podobě dvou nádherných miminek :-). Narodil se krásný sameček (šeltie, černá-bílá) s p.v. 118g a samička (coronet, černá-bílá) s p.v. 98g. Samička bude vhodná na mazlení a do chovu a u samečka bych byla ráda, kdyby se uplatnil v chovu a objevil se na nějaké výstavě :-). Možná si ho necháme, uvidíme, jak poroste ;-) Oba se mají čile k světu a z Fantanky je úžasná mamina (a z Celilky vzorná tetička :)). Po porodu váží 942g wink

Tady jsou :-)

Více v odchovech ;-)

 

Těhulka Fantanka :-)

14.1.

Dneska jsem v rychlosti nafotila Fanynku a její obrovské bříško Emotikona heart. Očekáváme dvě nebo tři miminka a porod každým dnem Emotikona smile Emotikona wink

 

 

 


Celá chovateslká stanice Budulínek přeje všem všechno nejlepší v novém roce :)