Jak to celé začalo...

Už před mnoha lety (2004) jsme od známých dostali morčátko. Byl to krásný rozetový sameček, pojmenovali jsme ho Ferda;. Měl krásnou červeno-bílou barvu a byl to velký mazlík. Ve třetí třídě jsem za vysvědčení dostala samičku Farinku :-).

P1306459.JPG

 Ferda a Farinka ;)

Zanedlouho nás Ferda opustil, dožil se krásných osmi let. Farinka pak zůstala sama až do té doby, co jsem objevila knížku, ve které jsem našla krásné peruánské morčátko. Netrvalo to dlouho a rozrostli jsme se o peruánskou samičku Cecilkusmiley

aa 570.jpg

Farinka :)

Farinka s Cecilkou si úžasně rozuměli, bohužel si spolu moc neužili, Farinka nás totiž v necelých třech letech nečekaně opustilafrown. Cecilka odchod Farinky snášela velmi špatně a tak jsme jí rychle hledali novou kamarádku. Brouzdali jsme s mamkou po internetu a narazili jsme na chovatelskou stanici dlouhosrtých šeltií AJWY z Poličky, která měla právě volnou samičku k odběru. Neváhali jsme a po domluvě s chovatelkou jsme si pro šeltinku Bee přijeli.

556391_495571857136056_2074483239_n.jpg

Cecilka s novou kamarádkou Bee (Cecilka vpravo, Bee vlevo) ;)

Šeltičky se mi začali víc a víc líbit a tak jsem se rozhodla věnovat se tomuto plemenu i nadále a založit si chovatelskou stanici.                                                                                              

 

Nejprve jsme požádali o členství v klubu ZOCHMH = Základní organizace morčat a jiných drobných hlodavců.

A nakonec o schválení jména chovatelské stanice - Budulínek. 

 

Proč zrovna BUDULÍNEK???

Tento název měl být původně názvem pro naši chovatelskou stanici pejsků bearded collií, ke kterému nakonec nedošlo ;). A protože naše morčátka jsou stejní budulínci jako pejsci - neposední, napadlo nás, že by byla škoda ten název nevyužít :). Tak jsme ho nakonec použili pro stanici našich morčátek a myslím, že jsme se rozhodli správně!

 

  • Náš cíl je odchovávat zdravá a silná morčátka, v bicolorních barvách červená-bílá a černá-bílá. 
  • Vhodná do chovu i na výstavy
  • S krásnou kulatou hlavičkou, hustou srstí a tmavýma očima

                                                                                     

Nový objev, kudrnáči-texlíci

Když jsme si pořídili našeho prvního kudrnáče Felixe úplně jsme se do jeho srsti zamilovali. Drsný čumáček a krásné lokýnky, prostě božské :3... Felix nás bohužel opustil v celkem nízkém věku :(.

Na jeho počest jsme se rozhodli věnovat se kudrnáčům více. Musím říct, že pátrání po kvalitním kudrnatém morčeti byl velký oříšek! Ale kdo hledá, najde... A tak tomu bylo i v našem případě. Po usilovném pátrání k nám v listopadu roku 2015 přijela samička Timmy Rainbow. Moc za ní děkujeme paní chovatelce Chudé! Protože se chceme tomuto plemeni, vedle šeltií, věnovat opravdu naplno (v rámci možností), pořídili jsme si krásný páreček texlíků až ze Slovenska, Bellu a Sebastiana Cornelia Cavia). Za ně děkujeme chovatelce Kornélii Petrovičové :-). Plánujeme výstavy a kvalitní odchovy. Doufám, že se nám s tímto plemenem bude v chovu dařit ;-).

20160520_174847-001.jpg

 

Naši další mazlíčci :)

                                           Kromě morčátek naši domácnost obývá i několik dalších zvířátek...

 

                                                   Fenky bearded collie Kordulka a Otylka od Emy Destinové

                                          

Starší Kordulka se narodila 17.12.2007 v Ledenici a mladší Otylka je její štěňátko :). Otylka se narodila 13.6.2012 u nás ve Skutči. Obě holky jsou úžasné, mazlivé a chlupaté :).

A dalším mazlíčkem je kocourek Ušík, kterého jsme našli maličkého vyhozeného pod mostem.

Je to velký chlapík a lovec myšiček...

 

 

                     O naše zvířátka se staráme s láskou a péčí, tak jak nejlépe dovedeme.