O naše morčátka se snažíme starat co nejlépe, tak, abychom jim poskytli co nejkvalitnější a nejdelší život...

 

             Krmení pro naše morčátka :)                                               

Morčátka mají k dispozici neustále voňavé seno z naší zahrádky a čerstvou vodu. Jako krmení dostávají kvalitní granulky (Berkel, Magnumky, Morče Premium C, Hartog Balance). Velmi jim tyto granulky chutnají a my jsme také spokojení - mají krásnou, lesklou srst. Granulky střídáme, aby to morčátka měla pestré, vždy mají dvě mističky, v jedné normální granulky a v druhé objemové granulky (Hartog Balance nebo ovesné vločky). Každý den morčátka dostávají zeleninu, která jim také dodává vitamín C. Nejvíce jim chutná mrkev, okurek, salát a paprika. V létě se snažíme co nejvíce krmit trávou a sušíme jim seno a některé bylinky na zimu. Nejvíce jim chutná kopr a kopřivy.

Jako podestýlku mají hobliny, které máme z truhlářství. Na výstavy je vhodný Asan , aby se jim do srsti hobliny nezacuchaly hobliny. Máme vyzkoušené, ale více nám vyhovují hobliny.

Jaro, léto - seno, voda, tráva, granulky, zelenina, (ovoce)

Podzim, zima - seno, voda, granulky, sušené bylinky, zelenina, (ovoce)

                                                                         

                                      Péče o vzhled             

ŠELTIE

Naše šeltičky každý den vyčesávám, a pokud je to možné, dávám srst do balíčku, aby ji neměli počůranou. Koupu každý měsíc, morčátka s bílými prdelkami častěji. Nevýstavní morčátka vetšinou udržuji v krátkém sestřihu. 

  

TEXEL

Texlíkům každý den vybírám ze srsti hobliny, nikdy srst nečešu, aby se nepoškodily kudrny. Častěji koupu. Kudrnatá srst se nedává do balíčku ;). Těhotné samičky vetšinou ostříhám ,,na krátko".

 

Přípravky na srst, které používáme: 

Šampony a vybělovací gel máme od značky All Systems a některé ostatní přípravky od Eqyss. Kartáče a hřebeny mají morčátka společné s našimi pejsky. 

 

 

Každý den se s morčátkama mazlíme, jsou zvyklá na běžný ruch domáctnosti. Jsou také zvyklá na ostatní domácí mazlíky, naše pejsky a kocourka Ouško wink