Kde jsme už byli?

 

 

2016

 

2. Mikulášská výstava morčat Choceň 11.11.

 

V sobotu 11.11. jsme se s našimi morčátky Bellou, Dortíkem a Glorií zúčastnili 2. Mikulášké výstavy ušlechtilých morčat v Chocni. Výstava to byla naše poslední v tomto roce a my jsme tento rok zakončili opravdu úžasně!

Bella Cornelia Cavia 97,5b. + 1. nejlepší texel a 2. nejlepší dlouhosrsté morče výstavy!!!

(Bella touto výstavou dokončila titul ČESKÝ ŠAMPION!!!)

Glorie Budulínek 97b. + 4. nejlepší šeltie

Dortík Budulínek 96,5b., 2. kartička čekatele na GRANDŠAMPIONA!!

Jsem na moje zlatíčka moooc pyšná! :-)

                                                   

 

Chotěbořské výstavy 17. a 18.9.2016!

Víkendový maraton za námi, jsme velice unavení, ale šťastní z úžasných výsledků!!! :-) :-)

Neděle 18.9.

Dortík Budulínek - 97,5b.!!!! + kartička čekatele na šampiona :-)
Od včerejška je tak Dortík neoficiální ŠAMPION ČR! Mám z něho obrovskou radost!

Bella Cornelia Cavia - 97b. + kartička, 1. nejlepší texel, 1. nejlepší junior a nejlepší morče mladého vystavovatele!!! <3 <3

Glorie Budulínek - v neděli bohužel disk., paní rozhodčí se zdálo, že má málo bílé. Jinak ale měla body úžasné, snad to příště vyjde :-).

 

Sobota 17.9.

Dortík Budulínek - 96b. + kartička čekatele na šampiona, už čtvrtá!!
Glorie Budulínek - 96b. + kartička čekatele na šampiona
Bella Cornelia Cavia -97b. + kartička a 1. nejlepší texel!


Výstavy jsme si velice užili, počasí sice nebylo nejlepší, ale hlavně, že nepršelo, máme mnoho krásných cen, 3 poháry, nového ČESKÉHO ŠAMPIONA a nové zkušenosti :-). A domů jsme si přivezli kromě pěkných cen a pohárů také novou posilu, a to samičku šeltie, červeno-bílou jménem Nessia Bony Merlin Bohemia <3. Moc za kuličku Nessinku děkujeme Kateřině Šmejkalové! 

Výstavy byly super moc děkujeme pořadatelce za super víkend! :-)

 20160918_183931~2-001.jpg

 

 

Velkolosenická výstava morčat 30. a 31.7.2016

 

SOBOTA 30.7. ...
Dortík Budulínek - 94,5b.
Elegán Budulínek - 95,5b.
Sebastian Cornelia Cavia - 94b.
Bella Cornelia Cavia - 97b., čekatelská kartička + 1. nejlepší texel!
Timmy Rainbow - 94,5b. + čestná cena posuzovatele :)

NEDĚLE 31.7.
Dortík Budulínek - 95b.
Elegán Budulínek - disk.
Sebastian Cornelia Cavia - 94,5b.
Bella Cornelia Cavia - 97b., čekatelská kartička + 1. nejlepší texel!
Timmy Rainbow - 94,5b. ;)

U kudrnáčů (Bella, Timmy a Sebastian) chválily tmavý pigment a barvu, jen musí Sebastian zmohutnět a více nasrstit a Timmy dorůst srst :). Dortík to samé, zmohutnět. A Elegánovi bohužel v neděli zjistila paní rozhodčí a veterinářka Vítková špatně srostlou vykloubenou pravou zadní kyčel (zřejmě k úrazu došlo při porodu nebo po narození, špatně chodil) :(. Je to jen kosmetická vada, která mu nijak neškodí, chodí normálně, nic ho nebolí, jen není vhodný k dalším výstavám... ;).
Další výstava nás čeká asi v září, máme co zlepšovat, hlavně morčátka pořádně ,,vykrmit" ;D.

A na fotce je naše krasavice Bella Cornelia Cavia a Timmy Rainbow se svou čestnou cenou ♥.

13920285_1088011271274839_7409275093331053166_o.jpg 13925469_1088011121274854_1864512893309037080_o.jpg

 

 

Výstava morčat Turkovice 26.3.2016

 

Včera jsme s Dortíkem a Henriettkou vyrazili na výstavu do Turkovic :-) . Byla moc hezky uspořádaná a pokecala jsem s přáteli ;D. Moc jsem si to užila!

Dortíček mi udělal velkou radost, protože získal 96b. + kartičku čekatele na šampiona, přestože minulý týden v Rychnově dostal u stejné rozhodčí o bod míň... Takže to jsem měla velkou radost. Umístění bohužel žádné, ale hlavně že máme kartičku, Dortíkovi zbývají už jen dvě do šampiona <3.

Henriettka bohužel disk., opět kvůli mé blbosti :-/. Zřejmě jsem moc vytrhala korunku, takže se jí udělala pěšinka... Achjo. Jednou málo, podruhé zas moc vytrhané :P. Nebýt té pěšinky, asi by taky měla 96b.. Tak třeba po miminkách :-).

Elegán byl zaregistrován :). 

 

 

2015 

 

Výstava morčat v Turkovicích 24.9.2015

 

Sobotní výstava se nám velmi povedla, i když jsme s tím ani moc nepočítali... ;D


Dortík Budulínek, 96b. CAC (a kdyby se potvůrka neokusoval, mohlo to být ještě lepší:))
Henriettka z Přerovké Louky, 95b. CAC
Bee AJWY z Poličky, ve skupině C 98,5b. + SUPER MAZLÍK!!!
Šikulky
Výstavu jsme si užili a máme radost z krásných výsledků i posudků :-)

 

 

12. Chotěbořská výstava morčat 12.9.2015

 

Naše výsledky: 

Fantana Krameri 95b. + kartička čekatele na šampiona

Dortík Budulínek 94,5b

Na této výstavě jsme byli před rokem poprvé s Felixem... Za tu dobu jsme se zúčastnili již pěti výstav (tohle je šestá) a určitě budeme jezdit i nadále a sbírat další úspěchy O:) :).

 

 

1. výstava obřích Cuy a dalších ušlechtilých morčat v Chocni 2.8.2015

 

Výstava dopadla následovně:
Felix Curly AJWY z Poličky 94b. + 1. nejlepší merino (čestná cena)
Henriettka z Přerovské louky 95b. a kartička na šampiona :')
Dortík Budulínek 94,5b., škoda toho půl bodu :/
Fantana Krameri 93,5b. ...

 

 

Výsledky nic moc, paní rozhodčí byla velmi přísná, ale o to více si cením kartičky Henriettky :) . Udělala mi velkou radost .
Výstava byla moc pěkná, suprově zorganizovaná a byly moc pěkné ceny :). Doufám, že příští rok pojedeme zase a třeba získáme i lepší hodnocení :).

 

 

15. výstava Velká Losenice 25.7.2015

Na tuto výstavu jsme už vezli dokonce více něž dvě morčátka a sklidili jsme velký úspěch! Morčátka mi udělala velikánskou radost

Felix získal 95b a kartičku čekatele na šampióna
Dortík 96b a kartičku čekatele na šampióna :-))
Fany 95b a taktéž kartičku čekatele na šampióna .
Henry získala 94b (to mě trošku mrzí, ale snad to příště bude lepší).
 
Výstavu jsme si velmi užili!
 

 

3.Výstava ušlechtilých morčat Holice 16.5.2015

Výstavu v Holicích jsme si velmi užili a odvezli si dokonce i pěkné ceny. Felix Curly AJWY z Poličky získal krásných 96,5b/100b a už druhou kartičku čekatele na šampiona. A protože byl na výstavě jediné merino, dostal také diplom a pár pěkných cen. Jsem na něho moc pyšná a doufám, že to do konce roku dotáhneme na šampiona . Fantanka se taky líbila a získala 94b/100b. Na kartičku to sice nebylo, ale i tak jsem spokojená. Výstava se nám moc líbila a těšíme se na další rok...
A abych nezapomněla, Wiki Lilienblum (Felixova maminka) se stala nejlepším dlouhosrstým morčetem výstavy! Moc gratulujeme. Příští naše výstava bude v Chocni :-)

 

 

Turkovice 29.3.2015

Koho jsme na výstavu vezli? Felixe Curly AJWY z Poličky

Na téhle výstavě se nám vůbec nedařilo a Felix byl 2x diskvalifikován z důvodu okousané korunky :-/. Snad mu teda brzy doroste a příště dopadneme lépe. Velký úspěch ale sklidil syn naší Fantanky Jägermaister Krameri :)). Získal ocenění 1. nejlepší šeltie adult a nejlepší dlouhosrstý adult. Fantanka je na svého synáčka moooc pyšná a velmi mu gratuluje. Už se těšíme na výstavu do Holic, kam vezmeme snad i více morčátek :-)

 

 

Chotěboř 13.9.2014

Koho jsme na výstavu vezli? Felixe Curly AJWY z Poličky

A kdo jel k regisrtraci? Bee AJWY z Poličky, Fantana Krameri

13.9.2014 jsme se zúčastnili naší první morčecí výstavy. Počasí nám moc nepřálo, ale i tak jsme na výstavu s radostí vyrazili. Výstava byla součástí výstavy králíků, holubů a drůbeže a tak jsme měli možnost prohlédnout si i jiná zvířátka smiley. Líbili se nám hlavně černo-bílí králíci a slepice se zvláštní chocholkou na hlavě cheeky. Ale zpátky z morčíkům. Výstava probíhala uvnitř, aby morčátkům nebyla zima a nenachladla. Celou sobotní výstavu posuzovala paní rozhodčí Anna Havlínová. První šli na řadu hladkosrstá morčátka a pak až dlouháni :). Měli jsme číslo 98, a tak jsme si museli chvíli počkat. Felix byl docela v pohodě, z výstavy si nic nedělal a spokojeně podřinoval, zatímco ho obdivovali kolemjdoucí vystavovatelé a návštěvníci. Holčičky Bee a Fantanka s námi byly taky, ale vezli jsme je jenom k registraci. Když už se blížilo naše číslo, Felixe jsme pečlivě připravili, navhlhčili srst, aby se ještě více zkudrnatěla a zkontrolovali ouška a tlapičky. Blížilo se naše číslo a napětí stoupalo... Moc jsme si přáli, aby Felix získal kartičku a nakonec to vyšlo. Velmi se paní rozhodčí líbil až na pár nedostatků, které příště doladíme ;-). Výstava se nám celkově velmi líbila, seznámili jsme se s novými lidmi a pochytili nejaké rady ohledně péče o morčátka :-). Doufám, že se nám bude dařit i nadále a třeba i více a už se těším na naši další výstavu cool.